caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

To obtain information on the corrosion-resistance properties of a certain type of steel conduit, 35 specimens are buried in soil for an extended period. The max
what is 731.49 written in standard fotm to it power​
Which of the following conditions is often found in individuals that suffered trauma in infancy and early childhood as the brain's way to cope with fear? hypoch
NO LINKS RIGHT ANSWERS ONLY!!!! How do waves form? A. Ocean waves form as wind is absent B. Ocean waves form as wind moves across the surface transferring it'
Solve the following system of equations. y=2x+16 2x−7y=−64 Possible answers -4,8 -1,11 -7,11
choose the correct image showing the quadrilateral LXVZ (1, 1)​
Cheng is making a trip to her safe deposit box. What is she MOST likely planning to do?
Nombrar las diferencias entre las formas puras e impuras de gobierno.
(-2,-3) (-1,2) write the equation in y=mx+b​
In which of the following plants stomata are not found in the dominant stage of the life cycle ?? 1) sphagnum 2)Dryopteris 3) Lycopodium 4) Zamia