lolololoollololololo
lolololoollololololo lolololoollololololo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What do I do?????????

What do I do class=

Respuesta :

pigeon00
pigeon00 pigeon00
  • 02-12-2020
First you need to find out how many people there are. If it is her and her two sisters, this is 3 people.

Divide 21 by 3

21/3

Which gives you

7

This means they each got $7 to spend.
Hope this helps!
Answer Link
PennywiseIsConfused
PennywiseIsConfused PennywiseIsConfused
  • 02-12-2020

Answer:

7

Step-by-step explanation:

So its three girls and each of them get the same amount. All you really have to do is divide 21 by 3 which is 7.

They each get to spend $7.

Answer Link

Otras preguntas

Light bulbs usually cost $2. They are on sale for 0.50 of the regular price. What is the slae price? is this a better price than if the sale price were 0.35 of
Number 29 please answer!
find each sum. 27.58 + 40.5
Which of the following correctly sequences the stages of engine operation? A. Intake, power, compression, exhaust B. Exhaust, compression, intake, power
Fast burial protect the organisms or taces from
In sexually reproduction, how many do the offspring compare to the parents?
can anybody help me with my vocabulary homework
In operant conditioning, a reinforcer serves to _______ a behavior it follows
This might be really easy, but what is the difference between a factor and a multiple between numbers?
How do I find the average rate between two points?