makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

Which President came up with a solution for long shipping problems? A. Theodore Roosevelt B. William Taft C. James K. Polk D. Grover Cleveland
Which is the best estimate of -14 1/9 (-2 9/10)
Rút gọn bthuc 7x(4y-x) + 4y(y-7x) - (4y^2 -7x)
What are the different types of resources? Write in briefly how each of them affects the development process.​
Round the number 553 to the tens place. is it 550? because 3 is less than 5 so I replace it with a 0
simplify√50-3√2(2√2-5) -5√32​
A model rocket is launched with an initial upward velocity of 30 m/s. The rockets height (in meters) after t seconds is given by the following. h=30t-5t2. Find
(f) What do people do in picnics apart from eating?​
a lone segment has ______ endpoints.1) three2)two3)zero4)one​
help me please and thank youu