Samie0131
Samie0131 Samie0131
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this question pls

I need help with this question pls class=

Respuesta :

201107032
201107032 201107032
  • 01-12-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

yes it is because if 6ounces is $2.10 and the more ounces you add the higher the cost

btw just copy/paste :P

Answer Link

Otras preguntas

Identify the appropriate punctuation for the underlined phrase in the sentence: The song You Are My Sunshine always cheers me up. A) italics B) quotation marks
What is the simplified form of the quantity of x plus 3, all over 3 + the quantity of x plus 6, all over 3?
In an electric circuit it must be what or there will be no flow of electricity?
I WILL MAKE YOU THE BRAINLIEST EASY QUESTION 11/16, 9/16, 7/16, 5/16, 5/16, 3/16, 3/16 and 1/16
What types of evidence do geologists usually study?
The measures of two angles of a triangle are 35° and 45°. What is the measure of the third angle of the triangle ج
A surveyor is standing at a distance of 50 feet from the base of a building. From this point, the angle of elevation to the top of the building is 30°. The hei
what did Spanish Colonists do when they set up colonies in North America?
Please help me. Thank you in advance
which branch of goverment consuls senate or assembly had the most power