jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

the new modern ideas of the 1920s stressed science and worldly ideas rather than -the value of education -religious beliefs -technological progress -scientific
Which electron configuration represents a selenium atom in an excited state
what is the product of 4+3i and 4-3i
Classify the algae Volvox, Ulva, and Chlamydomonas based on their cellularity.
what are the disadvantages and advantages of globalisation
the ratio of blue marbles to white marbles in a bag is 4 to 5 . at this rate, how many blue marbles are there if there are 15 white marbles
How was the U.S. Experience establishing trade with China different from U.S. attempts to open trade with Japan ?
In a video game, you earn 4 points for each jewel you find. you earn 6 points for each star yu find. write an equation that represents this situation. you must
If AB has endpoints, A(2,-1) and B(10,13) then whats the midpoint of AB
what colony formed from Carolinas and immediately south of Virginia?