shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

What kinds of social turmoil resulted from the war effort in the United States?
the questions in the picture have a look
When caring for a person who is having a seizure, you should: place a spoon or wallet between the person's teeth. remove nearby objects that might cause injury.
what is the value of x in: 2/3(x+6)=-18
Read this excerpt from “The Most Dangerous Game” and answer the question. His eyes made out the shadowy outlines of a palatial chateau; it was set on a high bl
how did jimmy carter turn his lack of experience into an advantage during the 1976 campaign
16 please. I am supposed to use my own height. I'm 5'5.
A student who constantly gets out of his seat during class has what mental disorder
?An active card, which contains an internal battery, can provide a usable range of up to what distance
Butane reacts with oxygen to produce carbon dioxide and water