sberasategui sberasategui
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

(HELPPP plss I've asked this a million times helppp) 1 kilo of blueberries cost $2400 CPL jane pays 800 CPL (p is the number of kilos)
what is the equation for this?

Respuesta :

majitohunt
majitohunt majitohunt
  • 04-11-2020

Answer:

2400p + 800

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why were women a big part of the second great awakening
QUACK: \kwak\ v 1: to make the characteristic cry of a duck n 2: a noise made by quacking 3: a pretender to medical skill adj 4: of, relating to quacks, or used
What is the value of 4 in the number 27.43?​
You have a string with a mass of 0.0133 kg. You stretch the string with a force of 8.89 N, giving it a length of 1.97 m. Then, you vibrate the string transverse
2.Sarah wants to buy tomatoes. Which is the best deal? 15kg for $32.25, or 4ką for $8.72​
What is the slope plz don’t delete it
Which is an example of protein complementing
Find the perimeter of this parallelogram
Which level of organization is shown in the image? organ tissue organ system cell C d
What is the probability of flipping a quarter, and it comes up tails 4 times in a row?