Samanthafrazier0403
Samanthafrazier0403 Samanthafrazier0403
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 for $4. What is the cost of 15 cans

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:$6

10*1.5=15

4*1.5=6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How does The Tyger represent people's simultaneous attraction toward and repulsion from evil?
What information does the in-text citation "(dolan 175)" provide the reader of a research paper? a. the author's last name and the page number of the quotation
Noah bought 2.5 kilograms of colored tile chips for a mosaic art project. What is the mass of the tile chips in grams?
Why did the France start a colony in canada
Which did the need for access to raw materials and markets lead to?
OI! I NEED HELP Choose the replacement that MOST improves the underlined expression by changing it to conventional language. Holding her spoon, Janine grabbed
What year did the Civil war start, how long it lasted and when did the war end?
a new disease has suddenly appeared and scientists are trying to determine whether the disease agent is a virus or a bacterium
is chlorine or phosphorus trichloride more polar
How did the romans secure their power along the mediterranean coast of africa?