C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

an object is placed in front of a curved mirror as shown. which of the labeled positions is the current position of the image
What is the domain and range for the following function and its inverse? f(x) = x2 + 3 f(x) domain: f–1(x) domain:
Write a counterclaim on wheter you should eliminate cash
Solve 5x +14 = k For x.
Based on what you know about Greek gods, why is Danaë proud that her son's father is Zeus?
What term did Bernard Heuvelmans coin?
What organelle is most specialized?
If A ⊂ B, then A ∩ B = A ∪ B. always sometimes or never
Indicate the appropriateness of the subject for a four- to a six-page research paper by answering the following question. Is the following topic suitable for a
What is the element the gods use to finally make successful humans