emily17143 emily17143
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help pleaseee!! If you answer can u explain it to me, thank you

Help pleaseee If you answer can u explain it to me thank you class=

Respuesta :

ocg2006
ocg2006 ocg2006
  • 03-11-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

4 bottles of water cost $10, meaning that each bottle costs $2.50 (10/4 = 2.5). If 3 bottles are bought and each bottle costs $2.50, the total cost is $7.50 (3*2.5 = 7.5).

Answer Link
xxmckenziexx009 xxmckenziexx009
  • 03-11-2020
the answer would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

The world's oldest known religion is _____
what is 3,397 rounded yo the nearest thousand
A tortoise is walking in the desert. It walks 6.4 meters in 4 minutes. What is its speed?
Which statement about novels is true? A.They use dramatic elements to depict the flaws of human nature in a succinct, poignant way. B.They use poetic techniques
How do you estimate the following question 32 x 43
What is the difference between History and Social Studies?
how to write 70000 written in word form
Eight less than a number doubled is twenty more than the number. What is the number?
If the ratio of the purple flowers to black flowers is 4 to 8 and there are a total of 108 flowers how many of the flowers are purple
what is 100 years of jrotc yesterday today tomorrow