pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

Please help! I don't understand....
Marquise's boyfriend is so he gets angry whenever Marquise spends time with friends instead of him.
Which of these was the result of Marbury v Madison?
Your friend has locked themselves out of the house and they need your help to get back in they have 15 foot long ladder and there is an open window 12 feet abov
Sharon earned 6000 bonus miles for opening a new credit card that has a frequent-flyer program. She earns 250 miles for every $100 she spends. When the total mi
Which element comes across strongly in the excerpt ?
Sentences is correctly punctuated
Who was the first African American Senator in the U.S. Senate?
Why would a store owner want to calculate a mean
How much would a 20% tip be on a $48 restaurant bill?