willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
Which sentence does not contain any punctuation errors? A. My two best friends Alexandra and Bethany, went with me on a shopping trip. B. My two best friends, A
President Nixon's policy of Vietnamization involved which of these? improving trade relations between the United States and North Vietnam increasing the militar
What is the square root of 16
What is contained in this sentence? Although there are eight species of tigers, three of them are extinct. A. subordinate clause B. compound subject C. phras
there are four marbels in a bag with the colors red white blue and green john pulls out one marbel and rosses a coin how many elements are there in the sanple s
Which method used to calculate finance charges is most favorable to the card issuer? a. adjusted balance b. average daily balance c. previous balance d. usual b
5 is a ________ of 20. multiple factor
how are the united states and the roman republic alike? a) both allow citizens to vote b)both have three branches of government c)both hold elections once ever
r t2. Simplify the expressionr stO D. r 15
What is the study of the human body