Froad1 Froad1
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

please explain how you got the answer for this question,please

please explain how you got the answer for this questionplease class=

Respuesta :

ciarbaze13
ciarbaze13 ciarbaze13
  • 02-11-2020

Answer:

3/22.56 = 7.52

Step-by-step explanation:

Answer Link
jackvan20010312 jackvan20010312
  • 02-11-2020

Answer:

$7.52

Step-by-step explanation:

3lb=$22.56

to find the price for 1 lb, divide by 3

3lb/3=1lb

22.56/3=$7.52

Answer Link

Otras preguntas

why does amir say that he is both a hero and a coward
Your family has recently produced a new line of sweaters. In which country is your family likely to sell more sweaters?
Describe the joint injury known as dislocation and briefly explain how such an injury might be treated?
where do you find liquid water on Earth?
Elizabeth brought a box of donuts to share. There are​ two-dozen (24) donuts in the​ box, all identical in​ size, shape, and color.  Six are​ jelly-filled, 99
Everything we learn should be _____
Can any1 please help explain and give me a summary of the poem in a country cottage by nissim ezekiel
The poorest agricultural land in Nigeria is found in the _____.
What is the main purpose of dtp software?
what year was the civil war