adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Complete the sentence with a word that means the same as "rare"
= A coat is reduced $24 from the original price of $400. What is the percent decrease? The price of the coat decreased by%. K
The sum of 2.236 and 7.555.. must be : A) Rational B) Irrational C) An integer D) A whole number
From earth why dose the sun look so much larger than other stars ? Is the sun actually larger than the stars outside our solar system ? Explain your ideals belo
how many molecules of oxygen is in water
Suppose D(T) = A(T-H)2 +K represents the hieght of an object in feet after T seconds. Suppose an object has a maximum height of 12 feet after 2 seconds. This sa
Question for Math! I have a 200-point math test coming up, and I don't get the concept of this question, but if somebody is willing to help me out on this quest
A sentence that asks a question ends with a period. True False
The sun ____ in the East.​
Complete the sentence with a word that means the same as "rare"