bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is one of the major geographic features of Pacific South America? A. A long coastline O B. A frozen tundra O C. A flat plain D. A large rain forest
who are the guys want to be singer .plzzzzzzgive me some comment.
Write a function rule. y is 9 less than the product of 8 and x.
x^2y^4/z^3 / x^3z^2/y
You hit a hockey puck and it slides across the ice at nearly a constant speed.Is a force keeping it in motion?Explain.
explain how puritans congregations helped establish self-government in the colonies.
Which art movement can color-field painting be classified under? A. pop art B. conceptual art C. abstract expressionism
Drag the missing word into place My parents put panels on our roof to harvest the sun's energy solar geothermal chemical
In the context of the passage as a whole, the author’s comparison between the qualities of people and of metals (paragraphs 5-6) primarily serves to
Need HELP Evaluate the expression 14.3-2x5²÷5