peytonmarcum
peytonmarcum peytonmarcum
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-quart carton of pineapple juice costs 9.68. What is the price per pint ?

Respuesta :

bubbletrolz
bubbletrolz bubbletrolz
  • 03-10-2020

Answer:

544335=r445

Step-by-step explanation:

Answer Link
joejgovea
joejgovea joejgovea
  • 03-10-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2 pints per quart

4 pints in 2 quarts

9.68 / 4 = $2.42

So the price per pint is $2.42

Answer Link

Otras preguntas

A car travels from Los Angeles to San Diego, a distance of 120 miles in 1 hour and 45 minutes. What was the car's average speed?
yall need to stop trying to make us pay and watch videos people really need these answersyall dtm for no reason i hate this app and im not using it again period
is mirror countable or non countable nouns?​
GPA Scale: A - 4.0 pts B - 3.0 pts C - ? pts D - 1 pt F - 0 pt How many points is a grade points is a C? It’s from my College Career Class !
Help guys asap, or I'm gonna be in trouble
What are the zeros of the polynomial function f(x) = x3 + 9x2
Solve for q. 4. 3 9 + 2 Stuck? Watch a video or use a hint.​
what is the coefficient of 7x+13
Can someone help me please?
HELP PLEASE DUN IN 4 MINUTES