litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

A storage tank shaped Like a rectangular prism is being manufactured to hold 100,000 cubic feet of natural gas. It has a length of 10 feet and a width of 25 fee
all fractions between 0 and 1/4
a person who studies word origins and meanings would most likely be a
A storage tank shaped Like a rectangular prism is being manufactured to hold 100,000 cubic feet of natural gas. It has a length of 10 feet and a width of 25 fee
In Romeo and Juliet act 2, which character serves as a messenger
factoring 12m^2n^2-8mn+1=
a person who studies word origins and meanings would most likely be a
I = {1, 2} List all possible subsets of the given set.
. What are three factors that could contribute to a source not being credible?
Given the inequalities y > 5x-8 and y >3x+4, find the point that satisfies neither inequalities