tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

Find a rational number between -1/4 and 2/5
A hotel has 56 guests. 35 of the guests are male. Work out 35 out of 56 as a percentage.
List the main features that define life in a material sense?
Factor out the greatest common factor. If the greatest common factor is 1, just retype the polynomial. 2b4+5
what do planets and stars have in common
A piggy bank contains an equal number of pennies, nickels, dimes, and quarters. If the total amount of money in the piggy bank is $7.79, find the number of each
A number is doubled and then increased by seven. The result is ninety three. What is the origonal number
On June 8,1999, the national debt of the U.s.a was about $5,608,000,000,000.the population of the United states at the time was about 273,000,000.Suppose the na
what was the result of the peloponnesian war?
What are the disadvantages of wind pollution