gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I need help ASAP!!!PLEASE EXPLAIN HOW TO SOLVE THE PROBLEM
A survey on Internet usage was conducted among a group of 200 students in the school cafeteria. It was found that 100 students spend at least two hours online e
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE ANSWER!!Which of the following statements is true?A. The best questionnaires provide
Please help me solve this question!​
Use the circle to represent the following situation and show how you came up with the answer. For lunch, you stop at a Pizza Express, where they sell pizza who
WILL GET BRAINLIEST Completa el espacio en blanco con la mejor respuesta en el Modo Imperativo. (Imperative Mood) _____Uds. lo que quieran. Hacemos Hagan Haz
Drag each tile to the correct box. Arrange in the correct order the actions and reactions that occur when the Federal Reserve uses the required reserve ratio in
Can a polynomial with real coefficients have one real solution and one complex solution?
The median of a triangle divides it into two________.​
Name the following cycloalkane: H3C- CH2CH3 A. 1-ethyl-4-methylcyclohexane B. 4-ethyl-1-methylcyclohexane C. 1-methyl-4-ethylcyclohexane