keyasiatv keyasiatv
  • 02-09-2020
  • Mathematics
contestada

2. Find the unit rate. 6 rolls of paper towels for $5.04. Record only the numerical part of your
answer

Respuesta :

BruhItsNaiNai101 BruhItsNaiNai101
  • 02-09-2020

Answer:

6x5.04 =30.24

Step-by-step explanation:

I just multiplied.

Answer Link

Otras preguntas

Collaborative conversation: return to the essential question: how should we interact with the world around us? how do you think mcgonigal would answer this ques
A product whose eoq is 40 units experiences an increase in the annual holding cost from $10 per unit to $90 per unit. The revised eoq is?
Madison finished 4/5 of her homework before dinner. What percent of Maddison’s homework is left to finish?
If my goal was to be above 85% I my final number was 80 what was my percentage for the month?
If you are attempting to view the olfactory bulbs on a preserved specimen, they may be missing or incomplete. why do you think this is?
your choice is important in sequencing the ICD-10-CM codes.
For each solution that you present to the sponsor, what question should you answer?
what was the purpose in writting the poem of kingley fabridge by sgumba hunting
The government can reduce inflation with the help of both fiscal and monetary policy. an effective combination of these policies to reduce inflation would be to
How did the railroads make money from this arrangement? they sold the land to settlers and investors. they constructed homes along the route which they then sol