maryamobaidi916
maryamobaidi916 maryamobaidi916
  • 02-09-2020
  • Mathematics
contestada

plz help I will mark you brainlist plz help ​

plz help I will mark you brainlist plz help class=

Respuesta :

adlmybaby6
adlmybaby6 adlmybaby6
  • 02-09-2020

2- 11

3- each hour she gets 8.75

4- .80

5- 3

Answer Link
Dani811
Dani811 Dani811
  • 02-09-2020

Answer:

2: 11, 3: $8.75, 4: 1.25 and 5: 12 cups of flour

Explanation: 2: 55÷5=11 , for 3: $350÷40= $8.75, for 4: 5÷$4.00=1.25, and for 5: 24÷2= 12

I hope this is correct

Answer Link

Otras preguntas

Your middle school has 900 students one third of the students bring their lunch instead of buying your lunch at school what is the value of the ratio of the num
48 gallons in 14 minutes write rate as a fraction
Beneath earths surface, the temperature increases 10 degrees Celsius every kilometer. Suppose That the surface temperature is 22 degrees Celsius, and the temper
how do you solve 6x minus 2 equals 12x plus 7
Gasoline costs $2.79 per gallon Is the number of gallons proportional to the total cost
How do environmental factors affect diffusion rates?
Which word in the sentence is the predicate nominative? Houston is the largest city in the state of Texas. a. city b. state c. Houston d. Texas
Plants transform some of the electromagnetic energy from the sun into what?
what is 6/18 in simplest form
what is 7x7x7x7x7x7 in exponential form