er97239778
er97239778 er97239778
  • 02-07-2020
  • Mathematics
contestada

who knows the answer​

who knows the answer class=

Respuesta :

kakkaka2923 kakkaka2923
  • 02-07-2020
Increases because as his money increases his the boy David has more money
Answer Link
Ankitakki
Ankitakki Ankitakki
  • 11-07-2020

Answer:

Increases........................

Answer Link

Otras preguntas

The local bakery has an offer on rye bread at the end of the day. It sells 20 loaves of rye bread for $10. What is the unit price (price per loaf) of rye bread?
why were so many citizens of pompeii unable to avoid the disaster?
Can someone tell me what is the graph for this please with either ABC or D thanks
how does the graph of f(x)=3lx+2l+4 relate to its parent function?
Find the value of x in the equation 2(x + 2) =6x.
The United States is one of the few countries in the world that has not yet adopted the metric system for general use?
A store sells cooking oil of two different brands in bottles of the same size. The table below and the equation each show the price (y), in dollars, of differen
Excellance is often not definable, but incompetence is obvious. which underlined word is misspelled? a. excellance b. incompetence c. definable d. obvio
If a car goes along a straight road heading east and speeds up from 45 ft/s to 60 ft/s in 5 s calculate the acceleration
PLEASE HELP! The question is a screenshot, please help if you can thanks.