brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Cash crops are those grown to sell at market. True False
I need help , can some please help me out?
13. Channing had been working for the lumber company for six years. He had taken extra shifts, arrived early, and trained new employees. Now that the position o
¿Qué no es necesario hacer para tener una comunidad limpia? A. limpiar los ríos B. tener una experiencia inolvidable D. recoger la basura
While in the_______ , food is broken down by powerful acids and turned into chyme. a. esophagus b. pharynx c. small intestine d. stomach
If an incident grows beyond the capability of a local jurisdiction, then: a. the local jurisdiction applies for federal assistance under the stafford act and o
what area of social services is slowly becoming a major for-profit industry
hormones released during executive that can cause a person to get a "physical high" are konwn as
Define: literacy rate.
School |Number of Student _______________________ CCHS |1284 _______________________ EHS |987 ______________________ WAHS |1063 _______________________