rnizamitdinova123
rnizamitdinova123 rnizamitdinova123
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

Caily bought 5.2 pounds of grapes for $7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost? *

Respuesta :

iansauza
iansauza iansauza
  • 04-06-2020
10.8 that’s the answer bro
Answer Link

Otras preguntas

Where did the Black Death originate? A. western Europe B. the Americas C. Africa D. Southwest China
The Mycenaeans were located in this country.
solve the equation: Show work step by step -14=-5+3c
Which World War II event occurred first? The United States dropped two atomic bombs on Japan. President Harry Truman was sworn in to office.
the product of a number w and 737
what is the belief that the king is chosen by god
__________ are best for exhaustive searching for particular data like names, terms, and text. a. Search engines b. Databases c. Directories X d. Online reso
The brain is divided into the _______. A. Cerebrum B. Cerebellum C. Brain stem D. All of the above
At the middle school graduation dance,the DJ played 12 slow dances,which was equal to the quotient of the number of fast dances and 2
Why does paine think that association with britain hunts america trade