alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

What is the main role of the pigment molecules within the antenna or light-harvesting complex?.
Explain why the rational zero theorem does not guarantee finding zeros of a polynomial function.
Known to be when dinosaurs dominated the land, which geologic period came before the cretaceous period?.
What is the process called that converts the genetic information stored in dna to an rna copy?.
It is one of sanjay’s job responsibilities to report the amount of foreign direct investment undertaken by the government over a one-year time period. Sanjay re
HOW DO YOU MAKE A PERFECT CIRCLE
Workers often do not understand what the goals of the organization actually are, and this could be resolved by making sure goals are.
When you leave the bread out, _______ gets old
Please help! It's due in one hour! An automobile manufacturer claims that its product will travel 0.29 km in 16 s, starting from rest. What is the magnitude of
9. Which of the following diagrams illustrates the position of the Sun and Earth on the longest day of the year in the Northern Hemisphere?