misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which condensed structural formula represents an unsaturated compound? (1) CH3CHCHCH3 (3) CH3CH3 (2) CH3CH2CH3 (4) CH4
Name one state that borders Mexico.
There were 13 original states. Name three.
True or False The segments shown below could form a triangle. A_________C is 6 C_____B is 5 B_____________A is 8
What movement tried to end racial discrimination?
Which class of organic compounds contains nitrogen? (I) aldehyde (2) alcohol (3) amine (4) ether
Which terms identify types of chemical reactions? (1) decomposition and :sublimation (2) decomposition and synthesis (3) deposition and sublimation (4) depositi
HOW WOULD YOU BE ABLE TO IDENTIFY streptococci THROUGH A MICROSCOPE
True or False? It's not possible to build a triangle with side lengths of 3, 3, and 3.
Equal amounts or ethanol and water are mixed at room temperature and at 101.3 kPa. Which process is used to separate ethanol from the mixture? (1) distillation