lavaazad364
lavaazad364 lavaazad364
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Sophie brought 3.8 pounds of pineapple. How much did she spend?


Show steps if you can! It’s for a quiz

Sophie brought 38 pounds of pineapple How much did she spend Show steps if you can Its for a quiz class=

Respuesta :

sushillama0
sushillama0 sushillama0
  • 04-05-2020

Answer:

$15.20

Step-by-step explanation:

3.8 * 4 =

15.2

Answer Link

Otras preguntas

John decided to start saving for college. He deposited $500 into an account which earns 4% simple annual interest. At the end of each year, he will add $250 to
what was hildegard von bingen a gifted composer during the middle ages best known for? A: monophonic melodies B: polyphonic melodies C: organum D: instrumental
Why would you expect an earthworm to lack an exoskeleton??
where does daisy say gatsby gets his money ? A. He invests in the stock market B. He owns drugstore C. He inherited his money D. He won it at the racetrack
Which of the following is NOT true of the 1824 Presidential election? Andrew Jackson ran. William Crawford ran. Andrew Jackson won. John Quincy Adams ran.
what is one way the legislative branch checks the power of the judicial branch? A) congress must approve federal judge appointments. B) congressional laws can b
The medical term for an enlarged spleen is a. splenmagaly. b. spleenomegaly. c. splenomagaly. d. splenomegaly.
what does upvote mean?
The main sections of the brain are the cerebrum, cerebellum and the______
It will cost $ 8.94 for the ingredients to make one cake of 16 pieces. what is the unit cost of each piece of cake?