madelinelujano madelinelujano
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

help me out please <3

help me out please lt3 class=

Respuesta :

279844 279844
  • 04-05-2020

Answer: you could do store A is $8 per hour, and thirteen $13 per day, store B can be $3 per hour, $18 per day

I'm not too confedent but I'm still happy to help!

Answer Link

Otras preguntas

The response of an object to the force of gravity is called
According to the ruling in New York Times v. United States, which best describes what the government had to prove for its censorship of the New York Times to ha
Place the parts of the transactional process in their correct order. Meaning is encoded into a first stage second stage message. A message is received, perceive
How can you use angle bisectors of triangles in real life situations to solve problems?
The first step to solve an algebraic equation is tothe variable​
1. Who do you think has the most difficult job when it comes to foreign policy? ___President __Congress 2. Why? List four reasons that you think that bran
Help I have no clue what to do
How did World War II impact Louisiana's economy?The state's economy became more industrial. The amount of money deposited in banks declined.The state unemployme
What’s the theme of ""Ted’s Champion"" by Sam Hendricks?
How did the Grand Canal help China's economy? PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!