josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me pleas I don’t understand

Help me pleas I dont understand class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$1.59 per gallon is the answer

Step-by-step explanation: You simply need to divide 12.72 by 8. that will give you 1.59. So the answer is the bottom right answer, which can be read as $1.59 per gallon.

Hope all of that makes sense! :)

Answer Link

Otras preguntas

How do they disguise the cameras placed around the secret cove?
Rachel hiked 2\5 of a trail. Tim hiked 7/10 of the trail. Use benchmark fractions to estimate how much more of the trail Tim hiked than Rachel. Answers about th
Isaac's part of the check at dinner was $18.00 and he was paying 25% of the total bill. How much was the total bill?
What is the value of (0.6)^3 ?
Which of the following is the best example of natural selection? A)A population of a rabbits decreases in number as some move to another area. B)The shell of a
Pls help me ASAP thank you
What is the density of the material in g/cm³
The differential equation is dy/dx = (y - 3)/ (x-3). Select the following options that are true. I. produces a slope field with horizontal tangents at y = 3 II.
How did Russia’s autocracy differ from the reaction of other European nations to the rise of liberalism and nationalism?
Approximate square root of 83 to to the nearest integer.