emar3391
emar3391 emar3391
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Q4:
A box of 3 tube lights costs $3.72. What is the cost per tube light?

Respuesta :

alexfeldman09 alexfeldman09
  • 01-05-2020

Answer:

1.24

Step-by-step explanation:

divide 3.72 by 3

Answer Link
skylar06hillier
skylar06hillier skylar06hillier
  • 01-05-2020

Answer:

$1.24

Step-by-step explanation

$3.72 divided by 3= 1.24

Answer Link

Otras preguntas

A constant force applied to object A causes it to accelerate at 6 m/s2. The same force applied to object B causes an acceleration of 3 m/s2. Applied to object
What major problem did George Washington help stop just after the end of the American Revolution? Group of answer choices Newburgh Conspiracy Trade Disputes
radicales alquilo 2-etil-5-metil-6-propil-8-isopropil-2-octano​
Decrease the number 4/5 by 1/16 of it.
Kuper manipulates time to create tension. How are the graphic novel and story alike and different in their treatment of time? How does the idea of time figure i
How are the private and public keys generated in the RSA algorithm?
Are my answers correct?
reason why many adult children still live with there parents essay
There are x counters in a bag. 14 of the counters are blue. Hassan takes at random 30 counters from the bag. 6 of these 30 counters are blue. Work out an estima
Find mode of the following size 2 3 5 6 7 frequency 4 6 2 5 3 1