magimtz05 magimtz05
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better
price?
a. 4 for $0.89
b. 6 for $1.39

Respuesta :

soomstaxx soomstaxx
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
1vnbg
1vnbg 1vnbg
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Which describes a Steppe?
Emily wants to make a rectangular model with a height of one connecting cube. She wants to make the model in exactly 2 different ways. How many connecting cubes
You have 16 coins that are heads up and 18 coins that are tails up. After you add some coins that are tails up, the ratio of heads up to tails up is 1 to 1.5 H
why is 1/7 greater than 1/10
How can a nuke (Nuclear bomb) be hotter than the sun?
Who was the first explorer to Paraguay?
your are a news reported chosen to dive with the crew of the Alvin. write an account of what you saw of the sunken titanic and how you felt about it.
What type of region is the Pacific Rim?
In the line "boogie-woogie rumble / Of a dream deferred" from Langston Hughes's poem "Dream Boogie," what does the term boogie-woogie refer to A. a style of jaz
Because slavery was permitted and women had limited rights, Athens could be called only a limited what?