wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

what is the absolute value of -4/25
D(n)=8-6(n-1) find the 6th term in the sequence
what is the answer to this question.
What religious issue helped cause the Enlightenment? A. debates about whether the existence of God could be logically proven B. questions as to whether scient
Solve the Simultaneous equations 2x-5y=9 and 3x+4y=2
What function is represented by the graph?
Which planets have a radius larger than 25,000 km?
ASHANTI AND MARIA WENT TO THE STORE TO BUY SNACKS FOR THEIR BACK TO SCHOOL PARTY. THEY BOUGHT BAGS OF CHIPS,PRETZELS,NACHOS. THEY BOUGHT FOUR TIMES AS MANY BAGS
Which statement about truffles is correct? A. They resemble pineapple in texture and color. B. They're prized for being both plentiful and inexpens
Ava made 20 puppy sweaters that cost a total of $ 191.60 to make. She wants to sell them all at the Dog gone wild carnival and she wants to make at least a $95