shamikahouse shamikahouse
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

Several cases of 16-ounce bottles of water were purchased for $252.00. if one case costs $7.00, how many cases were purchased?

Respuesta :

zalej15 zalej15
  • 04-04-2020

Answer:

36 were bought

Step-by-step explanation:

Answer Link
shantrellanderson20 shantrellanderson20
  • 04-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A babysitter charges 25% more than her normal hourly rate on Saturday night. Her normal hourly rate is $12.50. Which expression represents how much the babysitt
How do volcanoes contribute to the formation of new landform?
what are the elements of art
rational numbers examples
how to find the area of a circle
what time does shabbat start in ny
low blood pressure causes
How do you count triplets in 3/2 time?
Which pronoun best completes the sentence? How is the pronoun used? Are Jenny and __________ walking to the soccer fields this afternoon? A. us; subject
12x²-7x+10=0 by quadratic formula