leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

How did the depression affect women and children?
Graph the line using intercepts: 4x-3y=12
What sorts of signals does the brain use to communicate sensations, thoughts and actions?
How did Alexander the Great rise to power and how did he spread Greek culture to other lands?
Newtons third law of motion is also known as the law of ?
How did the depression affect women and children?
Graph the line using intercepts: 4x-3y=12
What culture believes health is harmony between man and nature?
What culture believes health is harmony between man and nature?
True or False along a divergent boundary, two plates slip past each other,moving in opposite directions.