quirondavis quirondavis
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

At the supermarket, 6 mangoes cost $6.12. What is the cost of 8 mangoes?

Respuesta :

kailahlashe4
kailahlashe4 kailahlashe4
  • 01-04-2020
12.24 thats the answer ... I’m pretty sure .
Answer Link
TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 01-04-2020

so the answer is 8.16

HOPE THIS WILL HELP U

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link

Otras preguntas

The bag of peanuts shown is on sale for $9.30. the pep club wants to divide the larger bag into 3/4 pound bags to sell at football games. One bag is 5 pounds. h
Which is the best definition of literal language? A. words used in ways that make their regular or common meanings clear B. words used in ways that suggest new
mercury thermometer was invented by
Gasoline costs $2.79 per gallon Is the number of gallons proportional to the total cost
a shoe store sold 8 pairs of shoes for a total of $256. each pair cost the same amount what was the price of each pair of shoes?
What is the value of the ratio for one third of 900
how can i show my work for 2x-4= -10+x
How do environmental factors affect diffusion rates?
You have decided to study the effect of loud noise on plant growth. You put one plant in a quiet room and the other plant in your school's band hall. Providing
Element used to make first atomic bomb