jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

What happened as the result of the formation of the commission of gas and electricity in the state of new york
Convert gravitational potential energy to kinetic energy.Convert the following.1. 1.7 J2. 2.27 J3. 1.1 J
during slavery, what did most african american do to practices their religious beliefs apex
Basic components of a culture vary from society to society. Please select the best answer from the choices provided T F
3^1/4 + 6^3 Which of the following is equivalent to the expression above? A. 1/3^4 + 216 B. 4√3 + 18 C. 3√4 + 216 D. 4√3 + 216
Read the following prompt and type your response in the space provided. Consider the poem "In Just," by E.E. C. In Just – By E.E. C. in Just– spring when the w
Which best explains why book reviews included the reviewers opinion
Is the answer to this problem: A) B) C) D)
If you're able to understand directions more easily when you hear them instead of reading them you are most likely
Chase has scored 8 more than half as many points as Mateo this season. Mateo has scored 60 points. How many points has Chase scored?