issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

what is the difference between a pentagonal prism and a pentagonal pyramid???????????
Concorde could travel 1 mile every 3 seconds.How many miles per hour (mph) is that?
I would like to know if 2 kg is greater or less then 1500 g
Why does a bike get heavier when it rusts???Very confussed, I cant find anything on the internet :( please help
2*10^30/1.4*10^27 and round it to the nearest tenth
What kinds of activities made up the early economies of the North American colonies?
To make curtains for a living room window for a customer, you will need three pieces of fabric in the following lengths: 3 feet, 3 feet, and 5 feet. What is th
All living things are either Eukarya, Bacteria, or Archaea. These three broadest categories in the classification of life are called _______.
The frequency of violet light is 7.5x10 to the 14th power hertz. What is the wavelength?
2*10^30/1.4*10^27 and round it to the nearest tenth