xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

I need help with this challenge question pls someone help asap​
how did sir thomas dale end the conflict in the virginia colony
y = -=x + 5 for x = 0, 2, 4
If 8 cases of merchandise cost 60$, what would a dozen cases cost?​
Katelynn earned $1240 in two weeks at the recreation center during a trap shooting tournament. She earned $480 the first week and the rest the second week. Writ
Explain the process of groundwater weathering erosion and how it affects Florida's limestone bedrock.
What does sodium form an ion a+1 charge
The capital of Washington
Does Florida Atlantic University do superscore on ACT?
African Leaders who turned to Socialism for their economies?