xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

a construction contractor use the equation Y=KX to determine it would cost them $19.25 to buy 7 boxes of nails. how much is each box

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

2.75 dollars

Step-by-step explanation:

If 7 boxes cost 19.25 dollars to get one box you would divide 19.25 by 7

Answer Link

Otras preguntas

Sí, yo _____ a pensar en la última competencia de atletismo mucho, me vuelo loco. a. te pones b. se pone c. me pongo
Simplify. 7 x + 3(x - 2) - 4 x + 8
What is another word form of one and twelve hundredths
Points that lie on the same line are
How to simplify 6 buses to 150people
the answer of this question
Which term refers to a universal fact sometimes based on mathematical equations
what is the connection between mass and the amount of matter in a solid liquid or gas
The cottage gin was introduced in 1793. What was the effect of this invention in the US
how many tenths are equal to 4/5 mile?