fty51fy fty51fy
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

Inequalities and variables

Inequalities and variables class=

Respuesta :

cece4649 cece4649
  • 02-01-2020
The answer is A: a is greater than-3
Answer Link

Otras preguntas

It costs $2.99 for a dozen bagels at the local bakery. What is the unit rate per bagel?
where are alkaline earth metals found on the periodic table
write 0.423 as a percent
an object that weighs 10 lb on earth would weigh only 4lb on mars. If you weigh 95 lb on earth, how much would you weigh on mars
53/7 as a mixed number
Realism finds mysterious relationships between things.
Biology :please answer all on this page in complete sentences.
Which fraction is not equivalent to 16/24 A. 2/3 B. 5/8 C. 32/48 D. 4/6
ANSWER THE 3/2 +19/17
tour takes his dog to be groomed. The fee to groom the dog is $75 plus 6.75 % tax. Is $80 enough to pay for the service? explain