moganlerriman7663 moganlerriman7663
  • 04-12-2019
  • Mathematics
contestada

Carson bought two loaves of bread and one dozen eggs at the grocery store yesterday he paid a total of $6.09.If one dozen of eggs cost $1.79,how much is a loaf of bread?

Respuesta :

nevaehcollings
nevaehcollings nevaehcollings
  • 04-12-2019

Answer: $4.30

Step-by-step explanation: if you take 6.09 and subtract 1.79 you will get $4.30

Answer Link
cupcake14362
cupcake14362 cupcake14362
  • 04-12-2019
$4.30

Explanation: subtract $1.79 from $6.09
Answer Link

Otras preguntas

What factors affect the amount of energy stored in an electric field between two charges?
whats the relation between cost per yard and run length?
How do I solve this?
One 6 oz juice box has 90 calories. How many calories are there in a 64 oz jug of juice? Round to the nearest calorie
Two pumps are filling a pool. The first pump is filling the pool 330 liters hourly, while the second pump is filling quarter of the pool in 4 hours. How many h
can the revolutionary war be prevented? if not, what are some examples? ​
How do i figure out 2x+x+5=-15+x. X=?
why electrons don't fall to the nucleus?​​​​
7/12 fractions that is equivalent to 2/4
Luna observe that in the last 12 issues off rise over run weekly 384 of the 960 pages contained an advertisement what is the probability that the next page she