iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Define the term 'Business Finance '.​
What is most likely the amount of energy available at a trophic level of tertiary consumers if the amount of energy available to secondary consumers in that foo
Activity: essayexplain the performance practices during the following periods?a. Medieval b. Renaissance c. Baroque ​
2x(5x-2) expanding brackets
question 21 please!!
Pls pls help i have to submit in 10 min pls help
Why is your skin considered to be an organ
If f(x) = 6 - 2x, find x if f(x) = -8.
MARKING AS BRAINLIEST!! (Find area of each )
solve for the linear system of equations 4x -9y = 20 2x - 6y = 16 A) (4,4)B) (4, -4)C) ( -4,4)D) (-4, -4)​