flamesjack09 flamesjack09
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

:A yogurt costs forty five pence. How many can be bought £3.00" More maths! Please answer this. It would really help.​

Respuesta :

binterrante
binterrante binterrante
  • 02-12-2019

Answer:

6

Step-by-step explanation:

3/0.45=6.66666666667

Answer Link

Otras preguntas

A student wants to answer the question “Does adding calcium powder to soil make pea plants grow faster?” She adds calcium powder to the soil of 12 plants and do
After the diver jumps forward from the diving board, the force of gravity will accelerate the diver parallel to the direction of motion true or false
Japan’s key exports to Africa and Southwest Asia are mostly A) raw materials. B) human capital. C) manufactured items. D) agricultural products.
The english civil war
What is the next step in the sun's life cycle after it has used up its hydrogen fuel.
A soccer ball is kicked with an initial horizontal velocity of 12 m/s and an initial vertical velocity of 19 m/s. 1 what is the initial speed of the ball?
In the years 1840-1850, which southern state had the largest free black population?
homeostasis will mostly be affected by the removal of what
All the genes in a population are that population's _____.
Is 5p+5c equal to 5(p+c)