cyriltabi12 cyriltabi12
  • 01-12-2019
  • Mathematics
contestada

5) You bought a magazine for $3 and some
candy bars for $2 each. You spent a total
of $19. How many candy bars did you
buy?​

Respuesta :

lovebraniyah
lovebraniyah lovebraniyah
  • 01-12-2019
You bought 9 candy bars I think, I’m not completely sure
Answer Link
DekuMidoriyaOFA35
DekuMidoriyaOFA35 DekuMidoriyaOFA35
  • 16-11-2020

Answer:

You bought 8 candy bars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The cost of 12 oranges and 7 apples is $5.36. eight oranges and 5 apples cost $3.68. Find The cost of each
Slime moulds (Acrasiomycota) are protoctists. They feed on decaying organic matter, bacteria and protozoa. I. Detritivore II. Autotroph III.
Which conservation effort helps to conserve trees? A. melting down glass bottles B. recycling newspapers C. reusing tin cans D. driving a hybrid car
what does mutualism and commensalism have in common
how are the Cultures is in South America like the cultures in Mexico.
Why did the Mexican government encourage American settlement in Mexico in the early 1820s
What was formerly Memorial called? Veterans Day Decoration Day Confederate Memorial Day
Progressive and conservative Republicans disagreed on which of the following in the early 1900s?
January 1st 37°F January 7th 48°F January 14th 52°F January 18th 51°F January 21st 45°F January 25th 41°F January 31st 55°F When looking at a data set of number
In "Ooka and the Honest Thief," why does Gonta steal?