tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Passengers traveling by airplane have two options for their bags: carry-on (for smaller bags) or check (for large bags). An airline examines the baggage choices
I NEED HELP BRAINLIEST TO WHOEVER ANSWERS FIRST (question below)
i need app ideas for basic everyday problems​
7TH GRADE MATH ALEKS Aldo invested in a savings bond for 6 years and was paid a simple interest at an annual rate of 4% the total interest that he earned was 1
Corn was a contribution to the Columbian Exchange from where?
Construct at least two possible hypothesis for the students experiment
Think about how the organization of products at an online toy store helps customers find the specific item they are looking for. how can you apply this approach
why was the discovery of high temperature superconductors so startling to scientists?
which is the solution to this system of equations? (4, 1) and (8, 1) (0, 3) (0, 3) and (4, 1) (8, 1)
Need help badly what three conditions for which it is possible to construct a triangle