Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2019
  • Mathematics
contestada

melaine purchased some packages of pencils for $1.60. If each package cost $0.80, how many package did melanie purchase?

Respuesta :

bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

8×2=16 all u do now is add a decimal between 1 and 6

so 1.60$

Answer Link
max6701321 max6701321
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

1.60 can be divided over .80 2 times meaning there are 2 sets of .80 in 1.60

Answer Link

Otras preguntas

what is a decimal for 12/25
ellie wants to join the basketball team so he has started running on the weekends to build up stamina. he monitors his heart rate and finds that he is often rea
is 0.75 greater than 0.100?
if j have 24,000 dollars and i invest in 15% of my moneg what would be my avarege money left
Types of risky behaviour
which equation has a solution of a = 4? a 12 a = 3 b 3a = 12 c a – 12 = 3 d 12a = 3
Which descriptions from the list below accurately describe the relationship between ABC and DEF? Check all that apply. A. Same area B. Same size C. Con
What should you do when you find the answers to your questions as you are reading?
A single strand of DNA contains the following nine nucleotides in this order: ACT TAT GGA. What sequence of bases will be present on the complementary strand
which of the following are true for gravity? check all that apply. a. gravity is the force that holds objects on the surface of the earth. b. the force of gravi