brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

Crossing the Rubicon is a popular expression that means to go past a point of no return by doing an action so powerful that it is irreversible. It is believed t
Marine snow is a source of A oxygen. B food. C light. D bacteria.
10 points please please help
determine the product of (x+11)(x-7)
The simile of lines 18 through 23 compares the storm clouds that whip across the sky from the horizon to the zenith to ____. A) snow-capped rugged mountains B)
If m∠C = 90°, side c = 29, and side a = 21, then side b = ___. 20 19 22 17
Which sentence from response to Erik of Sweden best summarizes Queen Elizabeth’s purpose for writing the letter
What office Should a company call with questions about getting paid for contracting work with the federal government
·Laid responsibility for The First World War on Germany. ·Dictated that Germany would pay reparations and disarm its military. ·Resulted in substantial loss o
what is the best way to describe this clause