kyky9729 kyky9729
  • 02-10-2019
  • Spanish
contestada

Usas ______ en el voleibol.

A. Una bola
B. Un bate
C. In guante
D. Una patineta

Respuesta :

burntaqua
burntaqua burntaqua
  • 19-01-2021

The answer is A, Una bola (A ball)

Answer Link

Otras preguntas

A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
What features of colonial politics in 18th century America contributed to the development of popular democracy, and what kept political life from being more tru
There were 149 angelfish and goldfish in an aquarium.  There were twice as many guppies as angelfish.  After selling 35 goldfish there are half as many goldfish
What is an adjective phrase?
What is the connection between 2.3 times 6.9 and 6.9 divided by 2.3.
What is the connection between 2.3 times 6.9 and 6.9 divided by 2.3.
if the slope of a position versus time graph is downward what kind of motion produced the graph
Write the name of a shape that has no sides and no vertices
Kenji buys 3 yards of fabric for $7.47. Then he realizes that he needs 2 more yards. How much will the extra fabric cost?
the blueprint for landscaping a yard has a scale of 1/2" to1 foot. if the blueprint is a rectangle 18 inches by 22 inches,what are the dimensions of the yard?