gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

Ann has to make payments twice a year on her health insurance. If each payment is $2,316, how much money should she budget for health insurance each month? Roun
paid rs.5,500 to sabina andreceived discount of Rs.500​
what was the mojor cause of the 1st world war​
two pills a day for 30 days, what is it?
7/16 reduced to lowest terms
'' Sustainable development preserves natural means and resources for future generation'' Clarify with examples.​
Bigbucks Brokerage provided the taxpayer $2,400 in bicycle commuting reimbursement in 2020. How much of that reimbursement, if any, must be included in the taxp
Which of the sentences below are NOT grammatically correct? (Check all that apply) Me cepillo necesito. Necesito me cepillo. Me necesito cepillar. Necesito cepi
Kevin walked Three-fourths of a mile in 12 minutes. Assuming he walked at a constant speed the entire time, which expression can be used to determine the distan
need help i will mark brainliest for the first and best answer ​