citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

Why did Jefferson make the Louisiana Purchase?
What happens to the light rays when they hit the specimen?
Which coefficient matrix represents a system of linear equations that has a unique solution ? Options in photo*
What are two ways the bill of rights opposes the idea of the divine right of kings?A.It established that religion had no relevance to the monarch's role.B.It st
The first signs of cellular differentiation occur in the blastocyst. Why is cellular differentiation important for the development of a fully formed human infan
How have the competing explanations' experiments on atoms affected the development of the atomic model?
Design an ER diagram for keeping track of information about votes taken in the U.S. House of Representatives during the current two-year congressional session.
Janie has $3. She earns $1.20 for each chore she does and can do fractions of chores. She wants to earn enough money to buy a CD for $13.50.
What is the best time of day to exercise
Which sentence contains correct capitalization? In “The Rime Of The Ancient Mariner,” the albatross was initially an omen of good luck. In “The Rime of the Anci